Jak pokonać tremę przed wystąpieniem publicznym?

Jak pokonać tremę przed wystąpieniem publicznym?

Trema i stres to nieodłączny element wystąpień i publicznych prezentacji. Jeśli jest on minimalny działa mobilizująco na organizm i pozwala jeszcze lepiej przygotować się do wymagającej sytuacji. W momencie, kiedy stres i trema działa jednak paraliżująco na człowieka może być przyczyną niepowodzeń oraz wielu problemów – na przykład ze strony układu pokarmowego czy powodować bóle głowy, trudności z koncentracją.

Keep reading →

Które umiejętności osobiste warto rozwijać?

Które umiejętności osobiste warto rozwijać?

Odnoszenie sukcesów w pracy nie jest uzależnione jedynie od wiedzy oraz umiejętności twardych, czyli tych, które ściśle wiążą się z wykonywanymi zadaniami. Ważne są jeszcze kompetencje miękkie, czyli te, które wiążą się z osobowością. Takich cech, które warto posiadać jest wiele. Wśród nich jest kilka takich, które mają kluczowe znaczenie dla odnoszenia sukcesów. Są ważne bez względu na to, w jakiej branży się działa.

Keep reading →

Własny biznes pomysłem na życie

Własny biznes pomysłem na życie

Pomysł na biznes

Aby rozpocząć swój biznes najważniejsze jest mieć jakiś dobry pomysł. Zazwyczaj pomysłów można mieć tysiąc ale warto wybrać ten, który przyniesie najwięcej korzyści finansowych. Warto także zapoznać się z sytuacją na rynku i sprawdzić jakiego rodzaju działalności jest najmniej albo jakiej działalności brakuje w pobliżu miejsca zamieszkania. Wówczas można nastawić się na zyski ponieważ jest to pierwsza tego typu działalność. Żeby biznes się opłacił trzeba mieć przygotowany gotowy biznesplan.

Keep reading →

Wstęp do zarządzania sobą

Wstęp do zarządzania sobą

Opowiem Wam pewną historię:

Pewien stary profesor został poproszony o przeprowadzenie kursu na temat skutecznego planowania czasu. Miał do dyspozycji tylko jedną godzinę.

– Przeprowadzimy doświadczenie – powiedział stając przed grupą studentów. Spod biurka wyjął wielki dzban i postawił go delikatnie przed sobą. Następnie wyjął dwanaście kamieni wielkości piłki tenisowej i kolejno wkładał je do dzbana. Gdy dzban był wypełniony po brzegi i niemożliwym było dorzucenie jeszcze choćby jednego kamienia, profesor podniósł wzrok na studentów i zapytał

Keep reading →