Na czym polega doradztwo personalne i czy jest nam potrzebne?

Na czym polega doradztwo personalne i czy jest nam potrzebne?

Po co jest potrzebne doradztwo personalne?

Niewiele osób tak naprawdę wie, czym to stanowisko jest i czym się zajmuje. W wielkim skrócie można powiedzieć, że doradca personalny odpowiedzialny jest na wyszukanie i pozostawienie na stałe w firmie pracownika. Brzmi znajomo? Nie do końca tak to wygląda. W przeciwieństwie do rekrutera doradca nie tylko odpowiada za rekrutacje pracownika, ale jego funkcjonowanie w firmie (np. W jaki sposób integruje się z innymi pracownikami) Keep reading →

Kompetencje w zarządzaniu projektami

Kompetencje w zarządzaniu projektami

Zarządzanie projektami firmowymi to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego odpowiedzialni muszą być za to wykwalifikowani menedżerowie. Warto zwrócić uwagę na kompetencje, którymi muszą się charakteryzować, aby odpowiednio wykonywać swoje obowiązki. Przede wszystkim takie kompetencje można rozwijać na specjalnie organizowanych szkoleniach. Dobry menedżer powinien umieć projekt zainicjować, dobrze go zaplanować, wykonać, ale też monitorować, aż osiągnie się pełen sukces.

Keep reading →

Wady i zalety szkoleń wewnętrznych

Wady i zalety szkoleń wewnętrznych

Szkolenia wewnętrzne są coraz chętniej realizowane na polskim rynku, jednak warto zadać sobie najpierw pytanie, czy takie szkolenia zawierają w sobie większą ilość wad, czy też zalet. Taka forma szkolenia opiera się głównie na realizowaniu pewnych ćwiczeń w miejscu pracy, dzięki czemu można znacząco podnieść kompetencje zawodowe pracowników. Szkolenia odbywają się na stanowiskach pracy, na których codziennie przebywają pracownicy, aby efekty takich szkoleń były jeszcze bardziej zadowalające dla obu stron.

Keep reading →

Rodzaje szkoleń dla pracowników

Rodzaje szkoleń dla pracowników

Szkolenia dla pracowników, które są obecnie powszechne realizowane przez wiele firm są świetnym rozwiązaniem pozwalającym na poszerzenie umiejętności oraz wiedzy pracowników. W zależności od rodzaju szkolenia, każdy uczestnik ma okazję do zdobycia nowych kwalifikacji, które obejmują zarówno wiedzę teoretyczną, jak również ćwiczenia i zadania praktyczne.

Keep reading →

Prawo pracy- przepisy, które warto znać

Prawo pracy- przepisy, które warto znać

Znajomość podstawowych pojęć i zasad z dziedziny prawa jest bardzo przydatna – prawo towarzyszy nam wbrew pozorom w różnych dziedzinach naszego życia, na przykład w pracy. Warto więc się orientować w podstawowych jego kwestiach, co pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemności, a także wiedzieć kiedy zainterweniować, gdy nasze prawa są łamane.

Keep reading →

Szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta

Szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta

Bardzo ciekawe badania, skupiające się na relacjach pomiędzy klientem a instytucją, do której od przychodzi dowiodły, że utrata klienta z powodu lepszej oferty konkurencji zachodzi tylko w 10%. Natomiast aż w 70% przypadków klient odchodzi do konkurencji wyłącznie z powodu niedostatecznej uwagi poświęconej klientowi przez dostawcę usługi. A co się z tym wiąże, koszt pozyskania nowego klienta jest ok. 10 razy wyższy niż koszt utrzymania klienta już wcześniej pozyskanego.

Keep reading →

Szkolenia menadżerskie – Zarządzanie zespołem i motywowanie pracowników

Szkolenia menadżerskie – Zarządzanie zespołem i motywowanie pracowników

W firmie szkoleniowej Maciołek&Wspólnicy szkolenia dla menadżerów pod kątem rozwijania umiejętności zarządzania zespołem i motywowania pracowników są zawsze prowadzone w formie warsztatów. Tylko odtworzenie rzeczywistych sytuacji i sprawdzenie się w roli menadżera w trudnych i skomplikowanych często relacjach pomiędzy menadżerem a grupą pracowników od niego zależną, może przynieść najlepszy efekt. 

Keep reading →

Trening umiejętności menedżerskich

Trening umiejętności menedżerskich

Dobry menedżer jest przede wszystkim skuteczny. Na swojej drodze spotyka liczne problemy – mniej lub bardziej skomplikowane. Niezależnie od tego, czy posiada on mniejsze czy większe doświadczenie, warto, by regularnie rozwijał swoje kompetencje i poznawał nowe techniki zarządzania ludźmi. Dla takich osób organizowane są treningi umiejętności menedżerskich, dzięki którym mogą się doskonalić. Nabycie nowych umiejętności w bezpośredni sposób wpływa na efekty, a te z kolei przekładają się na zyski w firmie.

Keep reading →

Kraków potęgą startupów

Kraków potęgą startupów

Przepisy prawa coraz mocniej wspierają działalność określaną jako startup. Startupem nazywamy przedsiębiorstwo czy organizację, która dopiero szukają pomysłu na siebie, który wypali na skalę większą niż rodzina i znajomi. Są to przedsiębiorstwa bez przeszłości, poszukujące nowych rynków do zdobycia. Startupy są zazwyczaj związane z nowymi technologiami.

Chcąc założyć prężnie działające, młode przedsiębiorstwo warto najpierw zainwestować we własne szkolenie obejmujące wiedzę o nowych technologiach. Coraz częściej polskie startupy chcą podbić cały świat. Plany młodych przedsiębiorstw obejmują stworzenie polskiej Doliny Krzemowej w Krakowie. Jest to naturalny wybór, gdyż to właśnie w Krakowie znajduje się jedno z największych skupisk firm technologicznych w Polsce (zaraz po Warszawie).

Keep reading →

Jak zostać szefem i rozwinąć cechy lidera?

Jak zostać szefem i rozwinąć cechy lidera?

Założenie własnej firmy i stanie się niezależnym przedsiębiorcą robiącym to co kocha, to marzenie wielu osób. Każdego dnia, ludzie podejmują decyzje o założeniu własnej działalności z różnych przyczyn, ale nie każdym się to udaje z wielu podstawowych błędów, z których istnienia nie zdają sobie sprawy. Są również osoby, które prowadzą własne firmy od lat i cieszą się autorytetem, powodzeniem i dobrym zarobkiem. Jak oni to robią?

Keep reading →

Jaką firmę szkoleniową wybrać?

Jaką firmę szkoleniową wybrać?

Jaką firmę szkoleniową wybrać? Kryteria wyboru.

Chcesz zmienić coś w swoim życiu i potrzebujesz fachowej porady? Na rynku istnieją tysiące firm szkoleniowych. Zaczynasz szukać odpowiedniej oferty? Zastanawiasz się, jak w tym gąszczu znaleźć tę najlepszą? Sprawdź ofertę firmy szkoleniowej GenWhy.

Zobacz co warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

 

Keep reading →

Wykorzystanie gier w szkoleniach

Wykorzystanie gier w szkoleniach

Aby utrzymać się na rynku pracy, należy stale podnosić swoje kompetencje. Również, nowoczesne firmy wiedzą, iż warto inwestować w szkolenia swoich pracowników. Coraz bardziej zdają sobie sprawę, że wydajny podwładny musi być zaangażowany i zmotywowany. To czynniki, które gwarantują, iż zarówno jednostka, jak i cały zespół będą zadowoleni ze swojej pracy. Ich stopień satysfakcji wpływa w bezpośredni sposób na kreatywność i pełne wykorzystanie swojego potencjału. Jednak, patrząc na ofertę szkoleniową, która obecnie jest dostępna, można dostać zawrotu głowy. Szefowie mają nie lada problem do rozgryzienia, gdy mają wybrać te wartościowe. Po wnikliwej analizie, wielu decyduje się na inwestycje w szkolenia, które wykorzystują gry, jako praktyczną i skuteczną metodę wykorzystywania zdobytych umiejętności.

Keep reading →

Jakie szkolenia miękkie wybrać?

Jakie szkolenia miękkie wybrać?

Jedną z najbardziej popularnych formy rozwoju osobistego, jest uczestniczenie w szkoleniach zawodowych. Szkolenia dzielone są na te specjalistyczne tzw. Twarde oraz miękkie. Umiejętności miękkie różnią się on od specjalistycznych tym, że dotyczą zarówno aspektów związanych z pracą, jak i radzenia sobie w wielu życiowych sytuacjach. W zakres szkolenia miękkiego wchodzić może umiejętność pracy w zespole, radzenia sobie z dużą ilością zadań jednocześnie, asertywność, prawidłowej pracy z klientami oraz sztuki negocjacji. Nastawione są one zwykle na podniesienie referencji klienta z dziedzin psychologii i umiejętnego jej wykorzystania, przez to lepiej mogą oni wykonywać swoje obowiązki służbowe, a to przekłada się bezpośrednio na wydajność pracowników oraz podniesienie ich konkurencyjności.

Keep reading →

Zarządzanie projektami – co wybrać szkolenia czy studia podyplomowe

Zarządzanie projektami – co wybrać szkolenia czy studia podyplomowe

Wszystkie osoby, które podchodzą poważnie do swojego rozwoju zastanawiają się nad wyborem najefektywniejszej ścieżki kształcenia. Ci, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami mają do dyspozycji szkolenia (warsztaty) bądź studia podyplomowe również renomowanych uczelni. Na co się zdecydować?

Keep reading →

Jak sobie radzić z trudnym klientem – jakie wybrać szkolenia?

Jak sobie radzić z trudnym klientem – jakie wybrać szkolenia?

W jaki sposób poradzić sobie z trudnym klientem ?

Praca z klientem należy na pewno do jednej z najtrudniejszych. Nie każdy się do niej nadaje, gdyż wymaga wiele cierpliwości i opanowania. Często stykamy się z ludźmi zupełnie odmiennymi od nas i mającymi inny sposób myślenia. W tej kwestii ważny jest przede wszystkim spokój i chęć zrozumienia. Nie obawiaj się. Jesteś profesjonalistą w swojej dziedzinie, więc nie możesz dać ponieść się emocjom. Warto postawić się w roli drugiej strony i  poznać źródło problemu – dzięki temu stworzysz z klientem więź, która pozwoli Wam rozwiązać zaistniałą sytuację.

Keep reading →