Na czym polega doradztwo personalne i czy jest nam potrzebne?

Po co jest potrzebne doradztwo personalne?

Niewiele osób tak naprawdę wie, czym to stanowisko jest i czym się zajmuje. W wielkim skrócie można powiedzieć, że doradca personalny odpowiedzialny jest na wyszukanie i pozostawienie na stałe w firmie pracownika. Brzmi znajomo? Nie do końca tak to wygląda. W przeciwieństwie do rekrutera doradca nie tylko odpowiada za rekrutacje pracownika, ale jego funkcjonowanie w firmie (np. W jaki sposób integruje się z innymi pracownikami)

Kim tak naprawdę jest doradca?

Prawdziwy doradca w pełni rozumie pracownika. Nie widzi go jako mechanizm czy zasób ludzki, ale jednostki, która współpracuje z grupą i sam ją kreuje. Dobry specjalista wkłada w szeregi danej firmy idealnie pasujące do niej osoby, która również umiałaby współpracować z innymi pracownikami. Kandydat musi zaowocować zaangażowaniem w ścisłą współpracę. Po pozytywnym wyniku rekrutacji, w nowym pracowniku rozwija się i szlifuje jego potencjał i umiejętności. Doradca personalny jest niezwykle potrzebny w przedsiębiorstwie. Zatrudnianie nowych osób wiąże się z wysokimi kosztami. Lepiej wyszkolić stałych pracowników, bez niepotrzebnych zwolnień i spadku morali załogi.

Praca marzeń?

Posada doradcy personalnego nie jest tak różowa, jak się wydaje. Przede wszystkim istotny jest psychologiczny sposób myślenia takiej osoby. Doradca bezwarunkowo musi znać na wylot firmę, dla której współpracuje i jako integralny członek przedsiębiorstwa, musi obrać odpowiednią strategię i kierunek działania wraz z administratorem. Taki specjalista nie może być jednostronny dla jednej lub grupy pracowników. Przez firmę, doradcy są uważani głównie za ekspertów. Słusznie. To właśnie oni są odpowiedzialni za wszelkie zmiany w strukturze podmiotu gospodarczego.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy personalnego?

Jak powszechnie wiadomo, pierwsze kroki w etatowej pracy nie należą do łatwych. Nowy pracownik widzi to jako szansę na zdobycie godnej posady, w której otrzyma możliwość rozwoju. Rzuceni na głęboką wodę, czasami nie umiemy sobie poradzić w nowej firmie. Warto więc znaleźć profesjonalną firmę, świadczącą usługi doradztwa personalnego. Błędnym jest traktowania tego typu usługi jako dodatkowy luksus dla zamożnych firm, które tylko wyrzucają pieniądze w błoto. Rozwój i bardzo dobre warunki pracy, powinny być priorytetem dla każdego przemysłowca. Nie szanowany pracownik, sam zacznie bagatelizować własne obowiązki, co doprowadzi do sporych strat w biznesie. Warto zaznaczyć, że doradcy personalni dobrze sprawują się jako rekruterzy. Szybko odnajdą właściwą osobę na właściwe stanowisko.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat pracy doradcy personalnego zajrzyj na stronę: https://genwhy.pl/doradztwo-konsulting-hr/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *