Rodzaje szkoleń dla pracowników

Szkolenia dla pracowników, które są obecnie powszechne realizowane przez wiele firm są świetnym rozwiązaniem pozwalającym na poszerzenie umiejętności oraz wiedzy pracowników. W zależności od rodzaju szkolenia, każdy uczestnik ma okazję do zdobycia nowych kwalifikacji, które obejmują zarówno wiedzę teoretyczną, jak również ćwiczenia i zadania praktyczne.

Szkolenia dla pracowników

Biorąc pod uwagę merytorykę szkoleń dla pracowników można wyróżnić przede wszystkim typowe szkolenia zawodowe, podczas których pracownik może nabyć nowe umiejętności oraz niezbędną wiedzę do pracy na określonym stanowisku. Szkolenia zawodowe pozwalają także uzyskać dodatkowe uprawnienia, pozwalające na poszerzenie obowiązkowych służbowych i dzięki temu bardziej wydajną pracę. Innym przykładem szkoleń dla pracowników są szkolenia z kompetencji miękkich, które mają na celu wykształcenie bądź poprawę wydajności określonych umiejętności związanych z osobowością oraz technikami radzenia sobie w różnych sytuacjach. Szkolenia takie mogą dotyczyć na przykład komunikacji, sposobów radzenia sobie ze stresem, technik wydajniejszej organizacji czasu pracy oraz obowiązków czy szkolenia pozwalające na nauczenie się odpowiedniego kierowania zespołem.

Szkolenia BHP

Innym rodzajem szkoleń dla pracowników są szkolenia BHP, które są obowiązkowe w niektórych zawodach oraz branżach i ustalone przez obowiązujący obecnie Kodeks Pracy. Na szkoleniach BHP pracownicy poszerzają swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w pracy oraz odpowiedniej higieny. Szkolenia tego typu można podzielić na wstępne (zazwyczaj odbywające się w ciągu kilku pierwszych dni pracy) oraz okresowe, które odbywają się cyklicznie podczas wykonywania danego zawodu bądź w pracy w zakładzie.

Szkolenia językowe

Coraz bardziej popularnymi szkoleniami dla pracowników są także szkolenia językowe, które mają na celu podniesienie kwalifikacji pracownika w posługiwaniu się językiem obcym – na przykład angielskim bądź innym. Zazwyczaj są one bardzo cenione przez pracowników, ze względu na ich dużą praktyczność oraz przydatność w karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *