Skuteczne zarządzanie czasem – szkolenie

Skuteczne zarządzanie czasem – szkolenie

Czy ty też wiecznie nie masz na nic czasu? Jesteś zawsze zapracowany i zmęczony, ale jednocześnie mało produktywny? Coraz częściej zostajesz w pracy po godzinach, kiedy już wszyscy wyszli do domów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco „tak” na powyższe pytania – nie martw się! Nie jesteś jedyny. A co najważniejsze – twój kłopot ma rozwiązanie, a my je znamy! Keep reading →

Planowanie – Po drugie: Wyznacz priorytety

Planowanie – Po drugie: Wyznacz priorytety

Wyznaczenie celu mobilizuje, motywuje i wzmacnia wytrwałość, ale to dopiero pierwszy krok.
Abyśmy mogli być skuteczni i efektywni, powinniśmy planować nasze działania, podporządkowywać je priorytetom i – co szczególnie ważne – postępować konsekwentnie z planem. Tylko w ten sposób będziemy mieć szansę na realizację naszych celów.

Keep reading →

Planowanie – Po pierwsze: Zdefiniuj cele

Planowanie – Po pierwsze: Zdefiniuj cele

Każdy z nas ma do dyspozycji każdego dnia tyle samo czasu – 24 godziny. Warto je efektywnie wykorzystać. Gdy zdecydujemy się na uporządkowanie naszego dnia, powinniśmy ustalić hierarchię celów.
Tylko ok. 3% ludzi wyznacza sobie cele jasne i wyraźne. To właśnie oni odnoszą największe sukcesy. Cechy dobrze sformułowanego celu określa zasada S-M-A-R-T-E-R. Jest ona skrótem od pierwszych liter wymienianych cech w języku angielskim. Jednocześnie słowo smarter oznacza w angielskim mądrzej, sprytniej.

Keep reading →

Złodzieje czasu – jak sobie z nimi radzić

Złodzieje czasu – jak sobie z nimi radzić

W codziennej pracy pojawiają się często sytuacje i zadania, które „kradną” nasz czas przeznaczony na wykonanie innych obowiązków. To tak zwani „złodzieje czasu”. Spróbujmy wskazać tych, którzy przeszkadzają nam najbardziej. Każda praca jest inna, dlatego ludzie często uskarżają się na innych złodziei. W sumie można powiedzieć, że najczęściej wymienianymi przeszkodami w pracy są:

Keep reading →